Vejos ir žolės pjovimas

Vejos pjovimas ir žolės pjovimas Vilniuje yra svarbiausia mūsų komandos veikla. Turime sukaupę didelę patirtį pjaunant sudėtingus objektus (statūs šlaitai, tankiai apželdinta teritorija, intensyvus žmonių judėjimas ir t.t.). Žolės pjovimo bei vejos priežiūros darbus atlieka patyrę darbuotojai. Naujų komandos narių apmokymas vyksta pagal specialiai sudarytą programą. Visi darbuotojai patikrinami dėl teistumo ir priklausomybės ligų. Visos paslaugos atliekamos kokybiškai, su profesionalia ir meistrų prižiūrima technika. Vejos priežiūrą sudaro šie darbai: vejos aeravimas, vejos tręšimas sezono metu, žolės pjovimas ir jos išvežimas, samanų ir piktžolių naikinimas.

Vejos pjovimą Vilniuje sudaro šie etapai:

  1. Kliento poreikių išsiaiškinimas (vejos pjovimo Vilniuje dažnumas ir laikas, vejos pjovimo aukščio parinkimas, žolės mulčiavimas ar surinkimas į krepšius ir išvežimas);
  2. Sunkiai prieinamų vietų apipjovimas specialiais trimeriais;
  3. Aplinkos sutvarkymas po vejos pjovimo (nupjautos žolės likučių nupūtimas nuo takelių ir įvažiavimų);
  4. Reguliari vejos priežiūros kokybės kontrolė.
Vejos pjovimo aukštis

Dauguma žmonių pjauna veją pernelyg žemai. Kiekviena žolių rūšis turi, taip vadinamą, kritinį pjovimo aukštį. Vejos pjovimo aukštis priklauso nuo vejos tipo, jos naudojimo intensyvumo, metų laiko ir oro sąlygų. Įprastu pjovimo aukščiu žolė pjaunama intensyviausiu jos augimo metu – pjovimo aukštis gali įtakoti žolės šaknų augimą labai stipriai. Yra tiesioginis ryšys tarp žolės aukščio ir šaknų gylio. Kaip taisyklė, kuo aukščiau žolė yra nupjauta, tuo gilesnės bus šaknys. Gilesnės žolės šaknys padeda vejai ištverti karščius ir aplinkos stresą daug lengviau. O kuo mažesnis žolės lapo plotas lieka, tuo mažiau vietos ir pajėgumo atlikti fotosintezei ir taip aprūpinti augalą maistinėmis medžiagomis. Dauguma vejos priežiūros specialistų rekomenduoja nupjauti tik trečdalį vejos aukščio; eraičinai, miglės ir svidrės gali būti pjaunamos 7 cm aukščio ištisą sezoną. Pjaunant peraugusią žolę (aukštesnę kaip 10-12 cm), apsinuogina jų krūmijimosi centrai ir saulė iškaitina viršutinį velėnos sluoksnį, t. y. vasarą žemai nupjovus aukštą žolę, ji apdega. Apnuogintus žolės krūmijimosi centrus gali pažeisti vejapjovės peiliai ar intensyvus mindymas, o tai sukelia begalę kitų problemų – žolė susilpnėja, atsiranda piktžolių, užpuola ligos ir kenkėjai. Taip pat pjaunant aukštą žolę vejapjovė nepajėgia gražiai ir lygiai nupjauti, tad žolės lapeliai nudreskiami. Ir, žinoma, kad ir kokia gera vejapjovė bebūtų, tačiau aukštą žolę nupjauti reikia papildomų pastangų. Jei veja pastoviai patiria tokį stresą, nenuostabu, kad ji silpnėja, retėja, visam sezonui praranda savo sveiką ir gražią išvaizdą. Palaikant tinkamą vejos aukštį, vejinės žolės veši ir neleidžia plisti piktžolėms.

Mulčiuoti ar surinkti nupjautą žolę?

Jei Jūsų veja gerai prižiūrėta (be ligų, be piktžolių), vyrauja sausas klimatas, veja sudaryta iš lėtai augančių žolių, neturite kur kompostuoti nupjautos žolės – veją galite mulčiuoti, o surinkti tik kas 3-4 pjovimus. Kiekvieną kartą surinkti nupjautą žolę reikia tuo atveju, jei jos lieka labai daug. Per didelis nupjautos žolės sluoksnis gali suformuoti „kilimą“, kuris neleis prasiskverbti saulės spinduliams, o esant lietingam orui, šlapia žolė pradės pūti, įsimes ligos ir kenkėjai. Žolės surinkimas – tai papildomas darbas, tačiau jis turi ir privalumų: pašalinus nupjautas organines medžiagas sumažėja nepageidautina lietaus sliekų veikla; lėčiau formuojasi veltinis, susidaro plonesnis jo sluoksnis; veja neiššunta nuo netolygiai paskleistos žolės; pašalinami nupjauti ligoti lapai, lėčiau plinta ligų sukėlėjai.

Nuo ko priklauso vejos pjovimo kaina

Žolės pjovimo kaina Vilniuje nėra fiksuota ir ji priklauso nuo tam tikrų aspektų.

Vejos pjovimo kaina yra labai individuali ir priklauso ne tik nuo sklypo ploto, reljefo, medžių, ar nupjautą žolę reikia išvežti ar ne, bet taip pat ir nuo pastovumo – reguliarūs klientai už paslaugas moka mažiau, nei vienkartiniai. Apleistų sklypų žolės pjovimo kaina Vilniuje su trimeriu priklauso nuo žolės aukščio, sklypo dydžio ir reljefo. Akmenuotas, šlaituotas ar nelygias teritorijas pjauti visuomet yra sunkiau.

Vejos ir žolės pjovimo paslaugas atliekame Vilniuje ir Vilniaus rajone. Minimali darbų užsakymo kaina yra 50 eurų.

Vejos priežiūros kokybės kontrolė

Mūsų vadybininkai reguliariai atlieka atliktų darbų kokybės kontrolę:

  • Ar nepalikta nenupjautų vejos plotų;
  • Kaip lygiai nupjauta veja, ar nepadaryta „bangavimų“;
  • Ar nepalikta ant vejos nupjautos žolės likučių (pasirinkus surinkimą ir išvežimą);
  • Ar veja pjauta su pagaląstais vejapjovės peiliais;
  • Ar visas perimetras nupjautas su trimeriu;
  • Ar nupūsti takeliai ir uždaryti varteliai.

Jeigu klientas per 24 valandas praneša dėl atliktų darbų blogos kokybės, mes įsipareigojame per ateinančias 24 val. ištaisyti padarytą broką, arba grąžinti klientui pinigus už atliktus darbus.

Turite klausimų ?

Parašykite mums ir mes kuo skubiau padėsime išspręsti Jūsų problemą ar pateiksime patarimą kaip tą atlikti!
Užklausa